Afro Kolektyw

Jak to w końcu jest z tą polską muzyką?

Afro Kolektyw „Gramy dalej”

Przeciętny obcokrajowiec po szybkim przejrzeniu wyników wczorajszego 9-tego (?) Polskiego Topu Wszech Czasów może dojść do wniosku, że Polska to bardzo smutny kraj. Żeby wyjść z minorowych nastrojów musimy dotrzeć aż do 19 miejsca, gdzie Kazik nałożony na ojca funku rozdaje swoje drobniaki. Nutek optymizmu brak, hip-hop praktycznie nie istnieje, popu jak na lekarstwo. Szaro i ponuro od lat 60-tyh do teraz.

Ja rozumiem, że to Trójka, oddzielny świat z bardzo wyraźnymi granicami i zawsze jest to samo, ale może czasem warto spojrzeć na muzykę trochę szerzej? Polski ejtisowy pop wyłoni się kiedyś w powszechnej świadomości zza zasłony punkowo-nowofalowych klasyków i otrzyma odpowiednią rehabilitację. Może ktoś znajdzie zagubione funkowe perełki, które ośmielały się nie tylko gonić, ale również ścigać się z Zachodem, spojrzy na opolską cepliadę łaskawszym wzrokiem,  poszuka nowszych kawałków czy zauważy bardziej słoneczne oblicza Polskiej muzyki.

W oczekiwaniu na lepsze czasy dla recepcji CAŁOŚCI polskiej muzyki (które powoli nadchodzą o czym świadczą m.in. ostatnie sukcesy Zbigniewa Wodeckiego z Mitch &Mitch) proponuje zapoznać się z kolejnym sztosem od Afro Kolektywu.

Zabawny, wyrafinowany tekst, muzyka z niesamowitym radiowym potencjałem, a media milczą. I może w kolejnym roku zamiast puszczać po raz 10-ty tę samą listę kawałków zajechanych we wszystkich rozgłośniach wypromujmy coś nowego?

Ps. ale żeby nie było że tylko narzekam to tuż po Afro w kolejce ustawiam w kolejce Republikę, Kult i Tadeusza Woźniaka.

Reklamy
Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “Jak to w końcu jest z tą polską muzyką?

  1. Pingback: Bajtkowe soundtracki XXI wieku | The Colours of Music

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s